Kalite ve Ürün Güvenliği Politikası

KALİTE POLİTİKASI

Sektöründe tanımlanmış kalite kriterleri ile güvenli ve yasal ürünler üreterek ilk defasında ve her defasında aynı üretim ve hizmeti sağlayan; yasa ve mevzuatlara uyan; her zaman en kaliteli ürünlerle müşterilerinin sağlığını ön planda tutan; müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak müşterilerinin beklentilerinin ilerisinde cevap veren; hizmet içi eğitimlere önem vererek personelin katılımını sağlayan; iş sağlığı güvenliği için gerekli imkânları sağlamayı, çalışma ortamını güvenli hale getirmeyi sürekli iyileşme ve gelişme içerisinde olarak kurumsallaşan bir firma olmayı amaç edinmekte ve benimsemektedir.

HİJYEN POLİTİKASI

Müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin her aşamasında fiziksel, kimyasal ve biyolojik gıda güvenliği tehlikelerini belirlemek, kontrol altına almak, sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak üretilmesini sağlamak.

FİZİKSEL GÖRÜNÜŞ VE TAKI POLİTİKASI

Üretim alanlarına iş elbisesiz veya koruyucu giysisiz, bonesiz girilmesine izin verilmez. Koruyucu giysiler üretim alanları ve risk oluşturması muhtemel belirlenmiş alanlarda giyilir. Üretim alanlarında çalışırken hiçbir takı kullanılamaz.

Önlükler temiz ve boneler kulak ve saçları tamamen kapatacak şekilde kullanılmalıdır.

Önlüklerin temizliği firmamızın yürütmüş olduğu uygulamalar ile sağlanır.

SİGARA İÇME VE YEMEK POLİTİKASI

Üretim ve depolama alanlarımızda ve soyunma odalarında sigara içmek ve yiyecek yemek – içmek yasaktır.

Uyarı levhaları görülebilecek yerlere asılmıştır. Ziyaretçilerin ve taşeronların bu kurala uymaları sağlanır.

ÜRETİM ALANLARINA GİRİŞ POLİTİKASI

Ziyaretçilerimiz, tedarikçilerimiz üretim alanlarımıza özel önlük, bone giyerek ve ziyaretçi kontrol çizelgesine tabi tutularak girerler.

YABANCI MADDE ve KESİCİ ALET POLİTİKASI

Üretim alanlarımızda, fiziksel bulaşmalara sebep olabilecek yabancı maddelerin önlenmesi için, cam, kırılabilir plastik malzemeler, ahşap, tel malzemeler kullanımdan kaldırılmıştır. Mevcut olan cam ve kırılabilir plastik malzemeler, metal ekipmanlar koruma altına alınmıştır. Kullanılması zorunlu olduğu durumlarda özel falçatalar kullanılır ve düzenli olarak kontrolden geçirilir.

PERSONELİN SAĞLIK KONTROLLERİ POLİTİKASI

Personelin periyodik sağlık muayeneleri  yaptırılır.  Bulaşıcı hastalık, üst solunum yolları enfeksiyonları, ishal, bulantı, Personelin periyodik sağlık muayeneleri yaptırılır. Bulaşıcı hastalık, üst solunum yolları enfeksiyonları, ishal, bulantı, öksürme hapşırma durumlarında üretim müdürü tarafından üretim alanından uzaklaştırılarak, sağlık kontrolüne gönderilir.

Andaç Arslan

Şirket Müdürü